Geoblog.pl    rav    Podróże    Helsinki i bliskie okolice    UNESCO w Finlandii

UNESCO w Finlandii

Finlandia
Finlandia, Suomenlinna

Suomenlinna czyli Fińska Twierdza (kiedyś nazywała się Sveaborg, bo była Szwecka, a nawet był i rosyjski epizod) - od 1991 jeden z reprezentantów Finlandii na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

A może jeszcze inaczej? Gibraltar Północy.
W każdym razie jest to główna atrakcja turystyczna w Helsinkach.

Twierdza położona jest na wysepkach, kursują tam regularnie promy (podróż trwa kilka minut, a dodatkowo można sobie podziwiać Helsinki od strony morza). Po dotarciu na miejscu można zwiedzać zgodnie z trasą oznaczoną na niebiesko (wtedy nie powinny umknąć ważne miejsca, muzea, restauracje czy kawiarnie), ale można po prostu pospacerować sobie - nie ma pośpiechu, ostatni prom odpływa jakoś po północy!

Polecam wstąpić do muzeów, bo wtedy spacer będzie miał walor edukacyjny. Zatem pozwolę sobie pominąć rys historyczny: leniwi jakoś to przeżyją, ciekawscy wejdą na stronę www.suomenlinna.fi, a zapaleni podróżnicy udadzą się do Helsinek. W ramach zachęty kilka zdjęć :-)

BPE
BPE - 2012-06-03 21:20
o....a mój mąz twierdził, że tam nie ma nic do oglądania .......

rav
rav - 2012-06-03 21:26
mam trochę inne zdanie ;-)
może też dlatego nigdy nie wyszedłbym za mąż :]

marianka - 2012-06-03 22:42
Ja też do tej pory przychylałabym się do opinii, że tam nie ma nic ciekawego. Dzięki za powód do zmiany zdania;)

mirka66 - 2012-06-04 06:30
Oooo,jak to latwo mozna sie pomylic.
Rav - tak trzymac.:)))

joael
joael - 2012-06-04 13:37
A jak z cenami? Możesz dopisywać. Na pewno będzie to pomocne dla następnych podróżników. Pozdrawiam i miłej zabawy

zula - 2012-06-06 16:50
Wspaniałe zdjęcia !