Geoblog.pl    rav    Podróże    przejazd przez Niemcy    Norymbergia

Norymbergia

Niemcy
Niemcy, Nuremberg

Na samym wstępie chcę zaznaczyć, że uważam niemieckie miasta za wyjątkowo nudne. Niby wszystko jest jak należy, jest elegancko, porządnie, zabytki często w dużej liczbie, jednak brakuje tego "czegoś". Myślę, że klasycznym przykładem jest Norymbergia.

"Stara" część miasta otoczona jest murami z kilkoma basztami. Piszę "stare", ponieważ miasto w około 90% zostało zniszczone w 1945 w czasie bombardowań. W tym nowym-starym mieście znaleźć można i renesansowy ratusz, i gotyckie kościoły, i cenne kamienice, w tym mieszczański dom Albrechta Dürera. Nad miastem góruje monumentalny zamek.

Razem ze znajomymi przejeżdżaliśmy przez Niemcy i akurat zatrzymaliśmy się w Norymbergii. Ponieważ było wcześnie, odbyliśmy jedynie około dwugodzinny spacer po centrum miasta. Z ciekawszych rzeczy, to zaliczę widok z zamku na miasto i okolicę oraz spacer po murach miejskich. Zasadniczo jednak miasto zupełnie nie jest w moim guście i wątpię, abym znalazł motywację, żeby w przyszłości wrócić tutaj.

marianka - 2011-10-11 21:36
Piękne pierwsze zdjęcie;)