Geoblog.pl    rav    Podróże    Beskid Niski na rowerze    i to koniec majówki w Beskidzie Niskim

i to koniec majówki w Beskidzie Niskim

Polska, Wysowa

Wysowa: Wracając z Binczarowej w Beskid Niski do Wysowej, mijamy Brunary Wyżne z XVIII wieczną cerkwią, a dalej wieś Czarna i Uście. Stąd można jechać bezpośrednio do Wysowej lub okrężną drogą zobaczyć jeszcze raz cerkwie w Kwiatoniu i Skwirtnem. Wspominając już o alternatywnych trasach, można z Hańczowej wybrać się do Wysowej szlakiem przez Doliną Łopacińskiego. A jeśli ktoś ma ochotę na kolejną cerkiew, to z Wysowej prowadzi ścieżka turystyczna na górę Jawor, gdzie znajduje się drewniana mała cerkiew (będąc tutaj polecam na zrobienie kilka dodatkowych kroków nieoznakowaną ścieżką w stronę Słowacji, bo do zobaczenia są wspaniałe krajobrazy z najwyższym szczytem Beskidu Niskiego - Busov. I tak niech w Wysowej zakończy się ten etap wycieczek po Beskidzie Niskim, bo na pewno kiedyś będą kolejne odcinki. Jest tutaj wszystko co potrzebne, aby dobrze wypocząć: cisza, spokój, piękne krajobrazy, niepowtarzalny klimat, uprzejmi i uczciwi ludzie (czyż to nie wspaniałe, że nie trzeba wozić ze sobą zapięcia do roweru, bo i tak jest tutaj nieprzydatne? :-)
Tutaj kończy się majówka w Beskidzie Niskim, a jest niemal pewnym, że będą kolejne odcinki z cyklu (Beskid Niski na rowerze), być może nawet jeszcze w tym roku.

Materiały, z których korzystałem przygotowując wypad w Beskid Niski:
Polecam to miejsce: przystanekwysowa.pl

zula - 2012-05-26 19:09
Jestem pełna podziwu !.
Dokumentacja fotograficzna pt "Majówka w Beskidzie Niskim" to przewodnik turystyczny w najlepszym wydaniu.
Każdy dzień zawiera piękne zdjęcia - Gratuluję .

Życzę kolejnych wypraw rowerowych i...nie tylko ! , pozdrawiam

mirka66 - 2012-05-26 19:50
Super wyprawa.Zycze kolejnych takich wspanialych wycieczek ... i nie tylko rowerowych.

marianka - 2012-05-27 11:14
Wzruszyła mnie: wzmianka o braku zapięcia rowerowego.
Oczarowały mnie: zdjęcia, kolory i wspomnienia.
Zainspirowały mnie: wyszukane przez Ciebie fakty.
Polecam Ci: wybrać się trochę dalej na wschód, do równie pięknego podkarpackiego Beskidu Niskiego!
Dzięki Rav, bardzo.

rav
rav - 2012-05-27 13:29
dziękuję za dobre słowa i obiecuję trzymać poziom podczas kolejnych wypraw
Pozdrawiam!

BPE
BPE - 2012-05-27 16:23
tak - myslę, ze warto byłoby na tej podstawie wydać przewodnik dla rowerzystów :-))

29.11.2013 - 14.12.2013

08.09.2013 - 14.09.2013